درخواست نمایندگی

درخواست نمایندگی

 
 مشاوره مهاجرت به فکس دیجیتال
مهاجرت به فکس سرور

خدمات مشاوره در حوزه فکس سرور دیجیتال digital faxserver بر پایه سخت افزارهای مناسب ارسال و دریافت فکس در شبکه و معرفی ابزارها و تجهیزات لازم جهت مهاجرت به سمت فکس سرور faxserver
 
 استقرار راهکار فکس تحت شبکه
راهکار فکس تحت شبکه

طراح و پیاده سازی سامانه فکس دیجیتال در بستر شبکه ارتباطی سازمان بر پایه نیاز ها و ملاحظات مختلف، همچنین آموزش راهبری و سرپرستی سیستم فکس سرور جدید
 
 تامبن تجهیزات سرور فکس و پشتیبانی
تجهیزات فکس سرور

تامین تجهیزات فکس سرور ، پشتیبانی و نگهداری زیرساخت نرم افزاری و سخت افزاری فکس سرور سازمان و محافظت از دارایی های سازمان و ارائه خدمات پشتیبانی سرور فکس
 
 مشتریان فکس سرور
مشتریان ما
 
کد : 16

انواع روشهای مسیریابی فکس در فکس سرور myFAX

فکس سرور myFAX  در شبکه به عنوان فکس تحت شبکه کار کرده و یکی از وظایف آن دریافت فکسهای ورودی به سازمان شما می باشد .

پس از اینکه شخصی از بیرون شماره تلفن مربوط به فکس سرور سازمان شما را شماره گیری کرد سیستم فکس تحت شبکه myFAX  بصورت اتوماتیک شروع به استارت شدن یا پخش صدای بوق فکس کرده و به فرستنده اعلام می کند که آماده دریافت فکس می باشد .

فرستنده فکس را ارسال کرده و دستگاه فکس سرور شما فکس را دریافت و در حافظه موقت خود نگه می دارد . اما ما باید برای سیستم فکس سرور مشخص کنیم که فکسهائی را که دریافت می کند را به کجا و به چه شخصی ارسال کند .

همانطور که در قسمتهای قبل ذکر کردیم ما باید در سیستم فکس سرور myFAX کاربران فکس سرور را تعریف و ایجاد نمائیم . پس از اینکه کاربران و گروههای کاری را ایجاد کردیم اکنون باید در سیستم فکس سرور مشخص کنیم که فکسهای دریافتی به چه صورت در شبکه توزیع شوند .

منظور این است که برای فکس سرور تعریف کنیم که فکسهائی را که دریافت می کنی به دست چه شخص یا اشخاصی برسان .

در فکس سرور تحت شبکه myFAX ما با انواعی از روشهای مسیریابی فکس ها در ارتباط هستیم . با توجه به نوع کاربری که فکس سرور در سازمان شما دارد و نوع سناریویی که برای گردش مکاتبات در سازمان شما تعریف شده است باید از روش مسیر یابی فکس از طریق فکس سرور استفاده کنیم .

انواع مسیر یابی در فکس سرور myFAX  :

1- مسیر یابی فکس ها از طریق خط تلفن Line Routing faxserver
2- مسیر یابی فکس ها از طریق شماره داخلی کاربران فکس سرور EXT Routing Faxserver  
3- مسیر یابی فکس ها از طریق شماره تلفن مبدا  CID Routing Faxserver  
4- مسیریابی فکس ها از طریق نام دستگاه فکس فرستنده فکس CSID Routing FAXSERVER • مسیر یابی فکس ها از طریق خط تلفن Line Routing faxserver

در این نوع از مسیر یابی فکس توسط فکس سرور ما برای فکس سرور مشخص می کنیم که فکسهائی که توسط خطوط تلفن دریافت می شوند را پس از دریافت که کاربر یا کاربران مشخصی که قبلاً در فکس سرور myFAX تعریف کرده ایم ارسال کند . برای مثال ما دارای یک فاکس سرور مای فکس مدل myfax450  هستیم که دارای 4 خط ورودی فاکس می باشد .

از طرفی ما در سازمان خود دارای 3 دپارتمان اصلی می باشیم که هر کدام باید فکسهای خود را مستقیما دریافت کنند و همجنین در سازمان شما یک بخش به نام دبیرخانه مرکزی وجود دارد که بر اساس چارت سازمانی و سیاستی که برای گردش اسناد در سازمان تعریف شده است وظیفه این را دارد که همه فکسها را دریفات کرده و سپس بدست اشخاص مورد نظر برساند .

در این شرایط ما می توانیم مسیر یابی فکسهای دریافتی خود را از روش Line Routing Faxserver تنظیم کنیم بطوری که فاکس سرور myFAX بتواند فکسها را بصورت زیر تقسیم کند :

Line1                               مسئول دفتر دپارتمان 1 
Line 2                              مسئول دفتر دپارتمان 2 
Line 3                              مسئول دفتر دپارتمان 3
Line 4                              دبیرخانه مرکزی سازمان


• مسیر یابی فکس ها از طریق شماره داخلی کاربران فکس سرور EXT Routing Faxserver  

در این روش مسیر یابی فکس های دریافتی از طریق شماره های داخلی انجام می شود که ما قبلاً برای کاربران خود تعریف کرده ایم . 
همانطور که می دانید در سیستم فکس سرور مای فکس شما می توانید در هنگام ایجاد کاربران فکس سرور برای هر کدام از این کاربران یک شماره داخلی مجزا نیز تعریف کنید تا از این شماره داخلی بتوانید برای مسیر یابی فکسها استفاده کنید .

پس در بخش تعریف کاربران پس از ایجاد هر کاربر ، یک شماره داخلی هم در بخش EXT برای این کاربران در نظر می کیریم .

سپس در منوی Routing Strategy  فکس سرور باید برای سیستم مدیریت فاکس سرور تعریف کنیم که ابتدا فکسهای ورودی را بر اساس شماره داخلی کاربران مسیر یابی کن و فایل آن را در پروفایل مخصوص آن کاربر ذخیره کند .

در این زمان فاکس سرور پس از دریافت هر فکس ابتدا بررسی می کند که آیا شماره ای از طرف فرستنده فکس به فکس سرور به عنوان شماره داخلی شماره گیری شده است ؟

اگر شماره ای وارد شده بود لیست کاربران را بررسی می کند تا ببینید آیا در لیست کاربران فکس سرور کاربری با این شماره وجود دارد یا خیر ؟

اگر در لیست کاربران شماره ای وجود داشت فکس را دریافت کرده و به آن کاربر مشخص ارسال می کند و اگر کاربری با شماره مورد نظر وجود نداشت یا اینکه فرستنده فکس اصلاً شماره داخلی را وارد نکرده بود باز فکس را دریافت کرده و به شخصی که در هنگام طراحی راهکار فکس تحت شبکه به عنوان دبیرخانه مرکزی فکس سرور تعریف کرده بودیم ارسال می کند .

پس لازم است در هنگام راه اندازی فکس تحت شبکه نحوه گردش مکاتبات و اسناد سازمانی را بررسی کرده و مستند سازید . 
 
• مسیر یابی فکس ها از طریق CID Routing Faxserver

این روش مسیر یابی در مواقعی استفاده می شود که همیشه بدانیم که شماره ای که قرار است برای فکس سرور ما فکس ارسال کند چه شماره ای است . 
برای مثال شما دارای یک دفتر در محل دیگری می باشید که شماره فکس آن همیشه ثابت و مشخص است . ضمن اینکه قصد داریم فکسهائی که از این شماره برای فکس سرور ما ارسال می شوند همیه به دست کاربر X برسند .

به همین منظور در منوی Fax Routing  ما باید برای فاکس سرور خود تعریف کینم که برای مثال هر گاه از شماره : 0217777777 فکس را دریافت کردی آنر در پروفایل کاربر X ذخیره کن و هیج شخص دیگری به آن دسترسی نداشته باشد .

• مسیر یابی فکس ها از طریق CSID

CSID در واقع نام دستگاه فکس می باشد . هر دستگاه فکس چه فکس سنتی مکانیکی باشد و یا انواع فکس سرور و انواع فکس تحت شبکه باشد باید برای آن یک نام در نظر گرفته شود . به این نام CSID گفته می شود که در فکس سرور myFAX  نیز میتنوانید آنرا در منوی تنظیمات Line اصلاح کنید .

برای استفاده از این امکان شما باید نام دستگاه فکس که قرارا است برای شما فکس ارسال کند را بدانید . پس باید در منوی مدیریت فکس سرور نام دستگاه فکس مبدا را وارد کرده و سپس مشخص کنیم که فکسهائی که توسط این دستگاه به فکس سرور ارسال می شوند را در پروفایل کاربر خاصی ذخیره کن .