درخواست نمایندگی

درخواست نمایندگی

 
 مشاوره مهاجرت به فکس دیجیتال
مهاجرت به فکس سرور

خدمات مشاوره در حوزه فکس سرور دیجیتال digital faxserver بر پایه سخت افزارهای مناسب ارسال و دریافت فکس در شبکه و معرفی ابزارها و تجهیزات لازم جهت مهاجرت به سمت فکس سرور faxserver
 
 استقرار راهکار فکس تحت شبکه
راهکار فکس تحت شبکه

طراح و پیاده سازی سامانه فکس دیجیتال در بستر شبکه ارتباطی سازمان بر پایه نیاز ها و ملاحظات مختلف، همچنین آموزش راهبری و سرپرستی سیستم فکس سرور جدید
 
 تامبن تجهیزات سرور فکس و پشتیبانی
تجهیزات فکس سرور

تامین تجهیزات فکس سرور ، پشتیبانی و نگهداری زیرساخت نرم افزاری و سخت افزاری فکس سرور سازمان و محافظت از دارایی های سازمان و ارائه خدمات پشتیبانی سرور فکس
 
 مشتریان فکس سرور
مشتریان ما
 
کد : 7

ارتباط فکس سرور با ایمیل سرور

یکی از سرویسهای ایمیل پر استفاده در شبکه های کشور ما سرور ایمیل Exchange  محصول شرکت ماکروسافت می باشد .

البته این سرویس یکی از بهترین سرویسهای ایمیل در دنیا نیز می باشد که علاوه بر امکانات بسیار عالی که دارد در انواع شبکه ها نیز قابلیت استفاده داشته و امنیت بالائی نیز دارد .

بسیاری از مشتریان فکس سرور myFax  در شبکه ی خود از ایمیل سرور Exchange  استفاده نموده و جهت استفاده از سرویس Email to Fax  ارسال فکس از طریق ایمیل و یا Fax to Email  دریافت فکس از طریق ایمیل ، نیاز دارند تا فکس سرور myFax امکان اتصال به ایمیل سرور را داشته باشد .

برای استفاده از سرویس ایمیل فکس سرور باید ابتدا پورت مربوطه جهت انتقال اطلاعات بین فکس سرور و سرور ایمیل Exchange  را باز نمائید که برای انجام این کار  از کنسول فکس سرور استفاده می نمائیم . 

مهمترین نکته ای که در ارتباط فکس سرور با سرور ایمیل دارد در نوع هویت سنجی  که در ارتباط فکس سرور با ایمیل جهت ارسال ایمیل وجود دارد است .دریافت ایمیل با پروتکل POP3 یا IMAP انجام می گیرد که برای استفاده از آن فقط کافیست این سرویس روی سرور ایمیل در حال اجرا باشد تا فکس سرور بتواند فایلهای خود را از ایمیل مورد نظر دانلود نماید .

برای ارسال فکس به ایمیل و یا هر جا که Faxserver نیاز به استفاده از سرویس SMTP داشته باشد در واقع از امکان و تنظیمات موجود در سرور ایمیل Exchange Server  استفاده می کند و لذا برای استفاده سرور فکس تحت شبکه ،  از آن باید سرویس مورد نظر را به گونه ای تنظیم کنیم که Fax Server بتواند با سرور ایمیل هویت سنجی را انجام دهد .

بطور مثال سرور ایمیل ما نباید بگونه ای تنظیم شده باشد که فقط از طریق سرور Active directory  کار کند . بلکه بتواند برای ارسال فکس از طریق شبکه ، کاربران بتوانند ارسال فکس با ایمیل را از روش Webmail هم انجام دهند . لذا سرویس ایمیل Faxserver  می تواند برای کاربران امکانی ایجاد کند تا براحتی بتوانند فکس تحت شبکه خود را مدیریت کرده و از ارسال فکس از طریق ایمیل استفاده کنند .

اگر در شبکه خود از سرویسهای ایمیل دیگر استفاده می کنید نیز همانند ایمیل سرور Exchange  از سرویسهای POP3 و SMTP استفاده نمائید . در سرویسهای ایمیل سرور دیگر کار راحت تر می باشد و شما تنها با ایجاد یک ایمیل در سرویس ایمیل سرور خود می توانید براحتی فکس سرورmyFAX  را به آن متصل کرده و از سرویس Email to Fax  استفاده کند .

پس از ایجاد ایمیل و تنظیمات فکس سرور ، اکنون کاربران می توانند اسنادی را که می خواهند فکس کنند را با ایجاد یک ایمیل در نرم افزار Outlook  و یا هر نرم افزار ایمیل دیگری فایل را پیوست کنند . در قسمت Subject  به این صورت می نویسند : 1234@Fax Number  یعنی در ایتدا کد هویت سنجی که در تنظیمات FaxServer Myfax نوشته ایم را می نویسیم و سپس علامت @ و پس از آن شماره فکس مقصد را می نویسیم . نرم افزار ایمیل ، فایل پیوست را به سرور ایمیل تحویل می دهد و سرور ایمیل نیز آنرا به آدرس ایمیل فکس سرور ارسال می کند .

فکس سرور با استفاده از پروتکل POP3 فایلهای پیوست ایمیلها را که از طریق ایمیل سرور برایش ارسال شده اند را بررسی می کند و در قسمت موضوع ایمیل کد هویت سنجی و شماره تلفن مقصد وجود داشته باشد آن را به سرویس ارسال فکس شبکه ای تحویل داده و فکس سرور شروع به شماره گیری و ارسال فکس می نماید .

پس از پایان این فرآیند و ارسال نهائی فکس ، فکس سرور Myfax یک ایمیل حاوی گزارش ارسال به فرد ارسال کننده داده تا وی در جریال نتیجه ارسال فکس از طریق سرور فکس قرار گیرد .

پس متوجه شدید که سرویس ارسال فکس از طریق ایمیل ، می تواند یکی از راهکارهای بسیار راحت و مطمئن در انواع روشهای فکس تحت شبکه باشد . 
PDF